Zeka Gücü Projesi kapsamında verdiğimiz yeni nesil eğitimlerde amacımız, çocukların içindeki yaratıcılığı ve potansiyeli uyandırmak. Eğitimler; 3 boyutlu yazıcılar ile tasarım ve üretimden robotik kodlamaya, oyun geliştirmeden elektroniğe, uzay bilimlerinden yapay zekâya kadar birçok farklı içeriği barındırıyor. Öğrencilerimiz derse tek bir tuşla kayıt olarak bu eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar.

Yeni nesil üretim araçlarını öğreten eğitim programı, yüz yüze ve çevrimiçi (online) eğitimler olarak ikiye ayrılıyor.

Yüz yüze eğitimler; Zeka Gücü Laboratuvarı kurulumlarını yaptığımız BİLSEM’lere verdiğimiz bir haftalık eğitimlerdir. Eğitmenlerimiz beş gün boyunca robotik, kodlama, 3B tasarım eğitimleri veriyor. Bu sayede öğrencilerimiz Maker Hareketi ve Endüstri 4.0’ın şekillendireceği yarının dünyasına hazırlık çalışmalarına ilk adımlarını atmış oluyorlar.

Online eğitimler; Zeka Gücü Laboratuvarları’na verilen eğitim kitlerine yönelik oluşturulmuş özel eğitimler ile Arduino, Tinkercad, Unity ile Oyun Geliştirme, Yapay Zekâ ve Uzay Bilimleri eğitimlerini içeriyor. Eğitimlerimiz, BİLSEM öğrencisi olma şartı aranmaksızın tüm öğrencilere ücretsiz olarak açıktır.

Çevrimiçi eğitimlerimiz için buraya tıklayınız.