Yazın Drone Yapıyoruz! Drone 101 Eğitimi Yayında!

Blog

Yazın Drone Yapıyoruz! Drone 101 Eğitimi Yayında!
4 Temmuz 2022

2022 yılının ilk eğitimi olan Dijital Dünyada Güvenlik ve Dijital Vatandaşlık eğitimini yayınlamıştık. Zeka Gücü LMS eğitimlerine yeni bir eğitim daha ekledik. Drone 101 eğitimi yayında! Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte adım adım kendi drone’unuzu yapabilir ve uçurabilirsiniz!

Drone eğitimi içeriğini mi merak ettiniz? Haydi birlikte eğitim içeriğine bakalım. 

Geçmişten Günümüze İnsansız Hava Aracı

İnsansız hava araçlarından birisi drone’lardır. Günden güne insansız hava aracı (İHA) teknolojisi gelişmektedir. Öyle ki sürekli olarak yeni modeller, yeni özellikler karşımıza çıkıyor. Peki ya insansız hava araçlarının tarihçesi nedir? İHA tanımından, tarihçesine ve türlerine kadar detaylı olarak anlatıldığı Drone 101 eğitimine buradan kayıt olabilirsiniz!

Drone Yapabilir Miyim?

Günümüzde çeşitli drone türleri bulunmaktadır. Drone malzemelerini seçerken gövde, batarya, motor, pervane, esc ve uçuş kontrolcüsü seçimleri yapmanız gerekiyor. Bu nedenle kendi drone’unuzu yapmak için drone parçalarının seçimi çok önemli. Drone 101 eğitimi ile adım adım hem drone malzemeleri hakkında bilgi sahibi olabilir hem de kendi drone’unuzu oluşturabilirsiniz.

Drone malzemeleri ile drone yapımını tamamladıktan sonra bazı yazılım programları ile drone’a otopilot, otonom drone gibi özellikler eklenebilir. Bu sayede drone’unuzu geliştirebilirsiniz. Drone 101 eğitimi ile programları tanıyabilir, cihazınıza kurulum yapabilir ve örnek kodları inceleyerek drone’unuza ekleyebilirsiniz!

Sizde İHA hakkında bilgi edinmek, kendi drone’unuzu yaparak geliştirmek isterseniz buradan Drone 101 eğitimini inceleyip, hemen kayıt olabilirsiniz!

Diğer Yazılar
İkinci Zekathon Turnuvası Başlıyor!
Art Istanbul
27 Eylül 2022
Yazın Drone Yapıyoruz! Drone 101 Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
4 Temmuz 2022
Denizli’den Selamlar!
Art Istanbul
8 Temmuz 2022
Ege’nin İncisi İzmir!
Art Istanbul
30 Haziran 2022
2022’nin İlk Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
17 Mayıs 2022
Kayısının Diyarı Malatya İlinden Selamlar!
Art Istanbul
10 Ocak 2022
Zeka Gücü Projesi Türkiye’nin En Güneyinde!
Art Istanbul
3 Aralık 2021
Zeka Gücü’nün Yeni Durağı: Siirt
Art Istanbul
24 Kasım 2021
Düzce’den Zeka Gücü Projesi Geçti
Art Istanbul
1 Kasım 2021
Zeka Gücü Projesi Ardahan’da!
Art Istanbul
1 Kasım 2021