Blog

Blog Yazıları

Turkcell Zeka Gücü Projesi Oylarınızı Bekliyor!
26 Mart 2021

Turkcell Zeka Gücü Projesi olarak ödüllere doyamıyoruz. Şimdi de WSIS Ödülleri finalinde karşınızdayız. Yazının devamında önce Zeka Gücü Projesi’nden bahsedeceğim, ardından oylama işleminin nasıl yapıldığını ekran görüntüleriyle anlatacağım.

Turkcell Zeka Gücü Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi. Projenin temel amacı, üstün yetenekli öğrencileri teknolojiyle tanıştırarak öğrencilerin bu alanda meraklarını artırmak ve bu alana yeteneği olan öğrencileri erken yaşlarda tespit ederek kendi yeteneklerini geliştirmek konusunda onları cesaretlendirmektir. Turkcell Zeka Projesi ile öğrencilerimiz, Maker Hareketi ve Endüstri 4.0’ın şekillendireceği yarının dünyasına ilk adımlarını atmış oluyorlar.

Yakın zamanda kazandığımız The Loyalty Awards‘dan sonra Zeka Gücü, WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi) 2021 finalistleri arasına seçildi.

Peki, nedir bu WSIS Ödülleri?

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi), uluslararası organizasyonların üst düzey temsilcileri ve 180 ülkeden yaklaşık 12.000 katılımcıdan oluşan; kapsayıcı ve kalkınma odaklı, herkesin bilgi oluşturabildiği ve paylaşabildiği, en üst seviye bir uluslararası organizasyondur.

WSIS Ödülleri, WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi) etkinliğinde 18 ayrı kategoride verilen uluslararası prestiji olan bir ödül programıdır. WSIS Birleşmiş Milletler üye kuruluşlarının neredeyse tamamının desteklediği, dünyanın en geniş kapsamlı bilgi iletişim teknolojileri gelişmelerini bir araya getiren bir organizasyondur. Etkinliğin başlıca amacı, ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve gelişmekte olan ülkelerin bilişim altyapılarını iyileştirmeye teşvik etmektir.

Dünya’nın çeşitli yerlerinden aday gösterilen 1270 proje içerisinden WSIS Uzman Grubu’nun kapsamlı değerlendirmelerinin sonrasında halk oylamasına sunulan 18 ayrı kategorideki toplam 360 IT Projesi, WSIS 2021 Ödülleri için finalde yarışıyor.

2021 WSIS Forum ödülleri için sizleri Turkcell Zeka Gücü Projesi için oy kullanmaya davet ediyoruz. Projemizin yarattığı faydanın duyurulması ve sürdürülebilirliği için oylamanız bizler için çok ama çok değerli! Tüm destekleriniz için teşekkür ederiz. 🙂

Nasıl oy kullanabilirsiniz?

BM Cenevre Eylem Planında yer alan hedeflerden “C7 E-learning” alanında finale kalan Turkcell Zeka Gücü Projesi için 31 Mart 2021 tarihine kadar https://www.itu.int/net4/wsis/stocktaking/prizes/2021/ sitesinden oy kullanabilirsiniz.

Turkcell Zeka Gücü Projesi’ne oy vermek için WSIS sitesinde biraz aşağı inip, “Vote” yani “Oy Ver” düğmesine tıklamanız gerekiyor. WSIS portalına üyeliğiniz yoksa, üye olmak için “Register as A New User” düğmesine tıklıyoruz.

Bu sayfada kısa bir üyelik formu dolduracağız. Parolamızın büyük/küçük harf, rakam ve en az bir de işaret (ünlem gibi) içermesi gerekiyor.

Formu doldurduktan sonra e-posta kutumuza bir doğrulama e-postası düşecek. Bu e-postada iletisindeki “Confirm Registration” düğmesine tıklıyoruz.

Düğmeye tıklar tıklamaz WSIS sitesine yönlendirileceksiniz. Web sitesinin üst menüsünden WSIS ödüllerine ulaşmak biraz karışık, onun için doğrudan şu bağlantıya gitmenizi salık veriyorum:

https://www.itu.int/net4/wsis/stocktaking/Prizes/2021/Vote

Bağlantıya tıkladığınızda şu sayfa açılacak:

Sayfanın ortasındaki Voting Form’a tıklamanız ve Zeka Gücü Projesi’ne oy vermek için açılır menüden AL-C7 E-Learning kategorisini seçmeniz gerekiyor.

Ve nihayet dağları tepeleri aşarak, oy verme aşamasına geldik… Tek yapmamız gereken, Zeka Gücü Projesi tanıtımının yanındaki “Vote for this Project” düğmesine tıklamak.

Eğer buraya kadar gelip, Zeka Gücü Projesi’ne oy verdiyseniz, sizi çok sevdiğimizi bilmenizi isteriz 🙂

Diğer Yazılar
İkinci Zekathon Turnuvası Başlıyor!
Art Istanbul
27 Eylül 2022
Yazın Drone Yapıyoruz! Drone 101 Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
4 Temmuz 2022
Denizli’den Selamlar!
Art Istanbul
8 Temmuz 2022
Ege’nin İncisi İzmir!
Art Istanbul
30 Haziran 2022
2022’nin İlk Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
17 Mayıs 2022
Kayısının Diyarı Malatya İlinden Selamlar!
Art Istanbul
10 Ocak 2022
Zeka Gücü Projesi Türkiye’nin En Güneyinde!
Art Istanbul
3 Aralık 2021
Zeka Gücü’nün Yeni Durağı: Siirt
Art Istanbul
24 Kasım 2021
Düzce’den Zeka Gücü Projesi Geçti
Art Istanbul
1 Kasım 2021
Zeka Gücü Projesi Ardahan’da!
Art Istanbul
1 Kasım 2021