Turkcell Twin Kiti Nedir?

Turkcell, 2019 yılı itibariyle Bilim ve Sanat Merkezleri’nde (BİLSEM) eğitim gören öğrencilere, günün teknolojileri doğrultusunda güncellenmiş daha gelişkin bir seti, Turkcell Twin Kiti’ni dağıtmaya başladı.

Turkcell Twin Kiti sayesinde çocuklar, önceden temel elektronik bilgisi edinmesine gerek olmadan cep telefonları aracılığıyla kodlanabilen bir akıllı kart ve etrafında çeşitli işlevleri yerine getiren sensör ve motorlardan oluşan teknik bir donanıma sahip olmuş; bu sayede hem kodlama hem de mekatronik alanlarında temel bilgileri alma şansına sahip hale gelmişlerdir.

Turkcell Twin Kiti içinde elektronik sensörler, çeşitli yan bileşenler ve kodlanabilir Arduino temelli bir anakart bulunuyor. Bu parçalar, mıknatıslı kenarlarından kolaylıkla birleştirilip programlanabilir kartla kontrol edilebilen yapıda tasarlandı. Çocuklar bu bileşenleri kullanarak kodlama, mekanik ve analitik düşünme becerilerini geliştirebildiği gibi çeşitli robotik projeler üretebilecekler. Turkcell Twin Kiti eğitimine buradan ulaşabilirsiniz.

Twinner Uygulaması

Kitle beraber kullanılabilen Twinner Uygulaması, çocukların analitik düşünme ve algoritma öğrenmesi konusunda destekleyici özelliklere sahip blok tabanlı kodlama mantığına göre geliştirildi. Bu sayede çocuklar daha önce hiç yazılım bilgisine sahip olmasa bile, sadece dilbilgisi kurallarını kullanarak orta derecede karmaşık algoritmalar oluşturabilmektedir.