TEKNOFEST 2021’de Zeka Gücü Rüzgârı Esti!

Blog

TEKNOFEST 2021’de Zeka Gücü Rüzgârı Esti!
1 Kasım 2021

Bu sene dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST etkinliğinde Turkcell Zeka Gücü Projesi olarak biz de yerimizi aldık. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına bağlı kalarak dolu dolu geçen 6 günün sonunda çok eğlendik, öğrendik ve yorulduk!

 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

Öncelikle daha önce duymamış veya gitmemiş olanlar için kısaca TEKNOFEST’ten bahsetmek istiyorum.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali. Festival bu sene 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşti. TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen fuar etkinlik alanları, uçuş gösterileri, seminerler, aktiviteler ve teknoloji yarışmaları ile Türkiye’nin teknolojik alanlarda yetkinliğini geliştirmek ve söz sahibi olmasını sağlamak hedeflenen birincil amaç arasında yer alıyor.

Peki, festivale katılım için yaş sınırı var mı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Festival, her yaş ve meslek grubundan ziyaretçiye açık ve ücretsiz! Alanda teknoloji sektörlerinden yedide yetmişe herkesi görebiliyorsunuz. Türkiye’de böyle bir festivalin düzenlenerek ülkemizde yapılan çalışmalara herkesin tanık olmasını sağlamak, kendi adıma çok gurur ve heyecan verici.

 

Gelelim, TEKNOFEST Turkcell Zeka Gücü standımıza

Festival hazırlıklarına birkaç hafta öncesinde başlamıştık. Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında standımızda çocuklara Maker ve Kodlama Kitleri ile robotik-kodlama ve maket uçak atölyeleri yapmaya karar verdik. Festivalden bir gün önce alana giderek atölye ortamımızı hazırladık. Sıraların üzerine Maker ve Kodlama Kitleri ve uçak kitlerini yerleştirdik, artık festival için hazırdık :). Yorucu ama bir o kadar da renkli ve eğlenceli 6 gün bizleri bekliyordu!

Turkcell Zeka Gücü standına ilgi yoğundu. Festival süresince 600’den fazla öğrenciyle atölyelerimizi gerçekleştirdik.

 

Zekathon turnuvasına katılan BİLSEM öğrencilerimizle TEKNOFEST’te buluştuk

Zeka Gücü Projesi kapsamında online olarak gerçekleşen Zekathon Turnuvası’na katılan 5 farklı takım, projeleriyle TEKNOFEST’te finale kaldı. Çeşitli kategorilerde finale kalan yarışmacılar İstanbul’a gelerek TEKNOFEST heyecanını dorukta yaşadı. Bizler de onlar kadar heyecanlıydık, alanda takımları ziyaret ederek başarılar diledik.

Zekathon Turnuvası’na katılan takımlardan Şehit Nefise Çetin Özsoy BİLSEM, UKE Emergency Protection projesiyle finale kalarak TEKNOFEST’te projelerini sergiliyor.

Bu vesileyle Zekathon projeleriyle TEKNOFEST’te finale kalan BİLSEM öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tekrar tebrik ediyoruz.

Gelecek sene TEKNOFEST’e birbirinden eğlenceli ve yenilikçi atölyelerimizde görüşmek üzere!

Diğer Yazılar
2022’nin İlk Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
17 Mayıs 2022
Kayısının Diyarı Malatya İlinden Selamlar!
Art Istanbul
10 Ocak 2022
Zeka Gücü Projesi Türkiye’nin En Güneyinde!
Art Istanbul
3 Aralık 2021
Zeka Gücü’nün Yeni Durağı: Siirt
Art Istanbul
24 Kasım 2021
Düzce’den Zeka Gücü Projesi Geçti
Art Istanbul
1 Kasım 2021
Zeka Gücü Projesi Ardahan’da!
Art Istanbul
1 Kasım 2021
TEKNOFEST 2021’de Zeka Gücü Rüzgârı Esti!
Art Istanbul
1 Kasım 2021
Zeka Gücü’ne Bir Uluslararası Ödül Daha…
Art Istanbul
27 Mayıs 2021
Turkcell Zeka Gücü Projesi Oylarınızı Bekliyor!
Art Istanbul
26 Mart 2021
Robotik ve Kodlama Kiti
Art Istanbul
25 Şubat 2021