Zeka Gücü Projesi nedir?

Turkcell Zeka Gücü Projesi, tüm Türkiye çapında yürütülen bir sosyal sorumluluk projesidir.


Zeka Gücü Projesi neyi amaçlıyor?

Zeka Gücü Projesi’nin temel amacı, öğrencileri teknolojiyle tanıştırarak bu alanda meraklarını celbetmek ve bu alana yeteneği olan öğrencileri erken safhalarda tespit ederek kendi yeteneklerinin geliştirmek konusunda onları cesaretlendirmektir. Bu sayede gençleri Maker Hareketi ve Endüstri 4.0’ın şekillendireceği yarının dünyasına hazırlamayı amaçlıyoruz.


Zeka Gücü Eğitim Platformu’na kayıt olmak ücretli mi?

Zeka Gücü Eğitim Platformu’na herhangi bir ücret ödemeden kayıt olabilir, platform üzerinde yer alan eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.


Zeka Gücü Eğitim Platformu’na nasıl kayıt olabilirim?

Zeka Gücü Eğitim Platformu’na isterseniz https://zekaguculms.turkcell.com.tr adresi üzerinden e-posta adresinizle kayıt olabilir, isterseniz mobil uygulama üzerinden Hızlı Giriş sistemiyle giriş yapabilirsiniz.


Zeka Gücü Eğitim Platformu’nda hangi derslere ulaşabilirim?

Zeka Gücü Eğitim Platformu üzerinde Arduino ile Programlamaya Giriş, App Inventor ile Mobil Programlama, Tinkercad ile 3B Tasarım ve Modelleme, Uzay Bilimleri gibi birçok dersin başlangıç, orta ve ileri düzey eğitimlerine erişebilirsiniz. Bu eğitimlerin dışında proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Bilim ve Sanat Merkezleri’ne dağıtılan Twin ve Maker ve Kodlama Kiti’ne dair eğitimlere de ulaşabilirsiniz.


Eğitimleri almak için BİLSEM öğrencisi olmak gerekiyor mu?

Zeka Gücü Eğitim Platformu’nda sadece BİLSEM’lerdeki öğrenciler değil; Türkiye’deki tüm öğretmen ve öğrencilerin faydalanabileceği Mobil Programlama, Arduino, 3B Modelleme, Uzay Bilimleri gibi eğitimler bulunmaktadır.


Eğitim Platformu’nda yeni eğitimler eklenecek mi?

Zeka Gücü Eğitim Platformu’na 2020 yılı içinde Yapay Zeka, Python ve yeni robot kiti eğitimleri eklenecek. Tüm eğitimlerden öğrenciler, öğretmenler ve çocuklarına kodlama öğretmek isteyen tüm veliler ücretsiz olarak faydalanabilecek.


Temel Maker ve Kodlama Kiti nedir?

Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında 2017-2018 yıllarında Bilim ve Sanat Merkezleri’ndeki öğrencilere dağıtılan, içeriğinde 2 adet LED, 2 adet DC Motor ve Makey Oz+ bulunan kite verdiğimiz isimdir.


Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti Nedir?

Gelişmiş Maker ve Kodlama Kiti, Temel Maker ve Kodlama Kiti ile daha iyi projeler geliştirmenizi sağlayan bir kutu sensör bileşeni içeren kite verdiğimiz isimdir.


Turkcell Twin Kiti Nedir?

Turkcell Twin Kiti, Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında 2019 yılında geliştirilmiş, içeriğinde Sıralı LED, 2 adet DC Motor, Mesafe Sensörü, Buzzer ve Twin Kart bulunan, öğrencilere, tasarımcılara ve kodlama öğrenmek isteyen herkese teknolojiyi anlama ve gerçek dünyayı kodlama olanağı sunan, gelişmiş bir eğitim kitidir.