Blog

Blog Yazıları

Ordu’da Zeka Gücü Yaz Kampı
12 Ağustos 2016

Turkcell Zeka Gücü projesinin lansmanını yaptığımız Ordu’ya bu kez Zeka Gücü Yaz Kampı için gittik!

Merhaba,

Artistanbul olarak yaz döneminde Ordulu öğrencilerimizle bir kez daha bir araya geldik, projeler ürettik, eğlendik, üretmeyi eğlenceli hale getirdik.

Yaptığımız atölyeler içinde kendi hoparlörlerini yapmak, alarmlı masa saati hazırlamak, bambino uçaklar inşa etmek, kendi oyunlarımızı, oyun konsollarımızı yapmak, mobil uygulamalar geliştirmek, IoT uygulamalar geliştirmek, hologram ve VR gözlük ile üç boyutlu görüntüleri incelemek gibi birbirinden ilginç çalışmalar vardı.

Öğrencilerimiz, küçük arkadaşlarımız iki hafta boyunca eğlendiler, öğrendiler ve ürettiler. Ben bu yazımda eğitimlerin içeriğinden çok, niye bu eğitimleri verdiğimizden, çocukların kazandığı bazı yeteneklerden bahsetmek istiyorum.

Ne yazık ki ülkemizin zenginliklerinin farkına varıp verimli kılamadık, fakat BİLSEM’lerdeki yetenekli çocuklarımızı doğru yönlendirebilirsek, sanatta ve bilimsel konularda çok hızlı bir şekilde ilerleme kaydedeceğimiz açık. Bu hedefe giden en doğru yol ise çocuklara üretebileceklerine dair özgüven kazandırmak, olanak sağlamak ve üretmeyi sevdirmekten geçiyor. Bizler böyle başarılı çocukların yanlarında olmaktan mutluluk duyduk, gerek online eğitimlerimizle, gerekse yüz yüze gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizle olmaya da devam edeceğiz.

Zeka Gücü Projesi’nde tam olarak bunu hedefliyoruz. Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesine kurulan Turkcell Zeka Gücü Maker Laboratuvarları ile hayatlarında karşılarına çıkacak her türlü sorunu aşmayı öğretmeye çalışıyoruz. Geliştirdikleri çözümlerle sadece kendilerinin değil; üreterek başkalarının da hayatlarını değiştirecekleri, geliştirdiklerini insanlıkla paylaşacaklarını bir hayata hazırlıyoruz.

Diğer Yazılar
Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Yusuf Mert Deprem
Zeka Gücü
19 Eylül 2019
Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi Esat Alper Aykal
Zeka Gücü
19 Eylül 2019
Yıldız Ertunç/Öğretmen, Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi
Zeka Gücü
19 Eylül 2019
Ordu Dr. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi
Zeka Gücü
19 Eylül 2019
Ordu Dr. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi
Zeka Gücü
19 Eylül 2019
Üstün Yetenekli Çocuklara Başarılı Anne Babalık Yapmanın Zorlukları
Zeka Gücü
19 Temmuz 2019
Çocuğunuzun Öğretmeniyle Sağlıklı İletişimler Kurmak İçin Ne Yapmalısınız?
Zeka Gücü
21 Temmuz 2019
Turkcell Zeka Gücü Projesi BLOG – 1
Zeka Gücü
21 Temmuz 2019
Üstün Yetenekli Çocuklar Ve Disiplin
Zeka Gücü
21 Temmuz 2019
Aile İçi İletişim
Zeka Gücü
21 Temmuz 2019