Online Eğitimlerin Amacı

Bilim Sanat Merkezleri’nin tüm Türkiye’ye yayılmış olması ve projenin tüm öğrencilere fayda sağlama arzusu, eğitim yöntemlerinde teknolojinin desteğini almayı zorunlu kılmıştır. Bu kapsamda Turkcell, yenilikçi eğitim metotlarını teknoloji alanındaki uzmanlığıyla birleştirerek projede bir değer yaratma yoluna gitmiş ve öğrencilerin internet üzerinden her yerden diledikleri zaman kullanabilecekleri bir uzaktan öğretim sistemi kurgulamıştır.

Çevrimiçi Eğitim Programı

Sistemde öğrencilere dağıtılan Maker ve Kodlama Kitleri’ne yönelik özel bir eğitim oluşturulmuş ve bu eğitim, öğrencilerin kiti almalarından kitle ilgili yaptıkları kendilerine ait projeleri sisteme katılan kullanıcılarla paylaşmalarına kadar planlanan bir öğrenme ağacı içerisinde katılımcı öğrencilere sunulmuştur.

Sistem ve kurslar öğrencinin kendi temposuna göre eğitim almasına izin vermekte ve dilerse pekiştirme için eğitimi dilediği kadar tekrar etmesine de izin vermektedir. Bunun yanında, sistemde bulunan temel, orta ve ileri düzey uygulama örnekleriyle de öğrenciler, nasıl ve ne gibi projeler yapabilecekleri konusunda fikir edinme ve bilgilerini pekiştirme olanağı sunmaktadır.

Öğrencilerin eğitimden kopmaması ve devamlılığı sağlamak için gerekli aksiyonlar ve iletişimler yine projenin paydaşı olan uzman öğretmenler tarafından alınmaya devam edilmektedir.

Eğitim portalı içerisinde Maker ve Kodlama Kiti eğitimlerinin yanı sıra öğrencilerimizin faydalanabileceği Arduino, App Inventor, Tinkercad gibi farklı dersler de bulunmaktadır. Yine bu eğitimlerde de uygulamalı konu anlatımları, çeşitli proje örnekleri ve tartışmalar gibi etkileşimli ortamlar ve içerikler yer alıyor. Öğrencilerimiz istedikleri derslere tek bir tuşla kayıt olarak bu olanaklardan yararlanabilmektedir.

Eğitimlere Erişim

Öğrenciler ve öğretmenler, Turkcell Zeka Gücü eğitim portalına, kendileri için hazırlanmış kayıt sayfasından kolaylıkla kaydolabilir, internet bağlantısı olan herhangi bir yerde bilgisayar, tablet ve akıllı cihazlarından eğitim portalına rahatlıkla erişebilirler.

Çevrimiçi Eğitim Platformu’na https://zekaguculms.turkcell.com.tr/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.