4 Temmuz 2022 Art Istanbul

2022 yılının ilk eğitimi olan Dijital Dünyada Güvenlik ve Dijital Vatandaşlık eğitimini yayınlamıştık. Zeka Gücü LMS eğitimlerine yeni bir eğitim daha ekledik. Drone 101 eğitimi yayında! Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte adım adım kendi drone’unuzu yapabilir ve uçurabilirsiniz! Drone eğitimi içeriğini mi merak ettiniz? Haydi birlikte eğitim içeriğine bakalım.  Geçmişten Günümüze İnsansız Hava Aracı İnsansız hava araçlarından birisi drone’lardır. Günden güne insansız […]

Detaylı Bilgi

8 Temmuz 2022 Art Istanbul

Turkcell Zeka Gücü ekibi olarak şehir eğitimlerine hız kesmeden devam ediyoruz! Bu seferki durağımız, benim memleketim de olan Denizli! 2022 yılının ilk eğitimini İzmir Arkas BİLSEM’de gerçekleştirmiştik. İkinci eğitimimizi Denizli Nezihe-Derya Baltalı BİLSEM’de gerçekleştirdik Eğitimin ilk günü Denizli Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’e gittiğimde kurum müdürü ve bilişim teknolojileri öğretmeniyle tanıştım. Sohbet ederken […]

Detaylı Bilgi

30 Haziran 2022 Art Istanbul

2022 yılının bir diğer yüz yüze eğitimini İzmir’de gerçekleştirdik! İzmir ilinin Narlıdere ilçesinde yer alan Arkas Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki öğrenciler ile hem öğretici hem de keyifli zaman geçirerek eğitimimizi tamamladık.

Detaylı Bilgi

1 Kasım 2021 Art Istanbul

Turkcell Zeka Gücü Projesi, Türkiye’nin dört bir yanında Zeka Gücü Laboratuvarları kurmaya kaldığı yerden devam ediyor! Pandemi dolayısıyla uzunca bir süre zorunlu olarak ara verdiğimiz eğitimlerimizin bu seneki ilk durağı, Ardahan oldu. Ardahan BİLSEM’e Zeka Gücü Laboratuvarı Ağustos 2021’de kuruldu. Biz de teknolojiyle donatılmış bu sınıfta eğitim vermek için 28 Eylül sabahı yollara düştük. Ardahan’da […]

Detaylı Bilgi

25 Şubat 2021 Art Istanbul

Merhabalar, bu yazımda sizlere Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında BİLSEM’lere dağıttığımız 3. Nesil Robotik ve Kodlama Kiti setinden bahsedeceğim. Turkcell Zeka Gücü projesini daha önce duymamış olanlar için ise kısaca projeden bahsetmek istiyorum. Turkcell Zeka Gücü Projesi’ni tanıyalım Turkcell Zeka Gücü Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi. Projenin temel amacı, […]

Detaylı Bilgi

2 Ekim 2020 Art Istanbul

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan BİLSEM’lerdeki Zeka Gücü Sınıfı öğrencileri TEKNOFEST’ten farklı kategorilerde birçok dereceye imza attı. Turkcell Zeka Gücü öğrencilerinin 4 ödül aldığı festivalde öğrencilerin projeleri büyük ilgi topladı. Çocukları geleceğin dünyasına hazırlamak amacıyla Turkcell’in hayata geçirdiği Zeka Gücü Sınıfları öğrencileri, TEKNOFEST’ten büyük başarılarla döndü. Dünya çapında da birçok derece elde eden Zeka Gücü […]

Detaylı Bilgi

28 Eylül 2020 Art Istanbul

Turkcell tarafından Türkiye’de eğitim veren 33 BİLSEM’de bulunan Zeka Gücü Teknoloji Sınıfları’nda eğitim alan öğrenciler, öğretmenlerinin destekleriyle, COVID-19 salgını ile mücadelede en ön cephede görev alan sağlık çalışanlarına destek için 3D yazıcılar aracılığıyla yüz siperlikleri üretmeye başladı. Turkcell’in sınıflara ekleyeceği yeni yazıcılarla birlikte Zeka Gücü öğrencilerinin 3 boyutlu yazıcılar ile ayda 5 bin adet yüz […]

Detaylı Bilgi

3 Mart 2020 Art Istanbul

2016 yılında çocukları teknoloji ile buluşturmak için başlatılan Zeka Gücü Projesi kapsamında, Gaziantep ilindeki eğitimimizi başarıyla tamamlamış olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Gaziantep Nuray Tuncay Kara BİLSEM’de 1 hafta süren eğitime değinmeden önce, sizlere biraz Zekâ Gücü Projesi‘nin yıllar içerisinde geldiği noktadan bahsetmek isterim. Zekâ Gücü Projesi’nin geldiği nokta Turkcell tarafından başlatılan ve çözüm ortağı olarak […]

Detaylı Bilgi

13 Haziran 2019 Zeka Gücü

Yıllar içerisinde Artistanbul’un uzmanlaştığı alanlardan biri de eğitim teknolojileri oldu. Bir süredir, Bilim ve Sanat Merkezleri’nden çeşitli üniversitelere, öğrenme yönetimi sistemlerinden (LMS: Learning Management System) oluşan çözümler geliştiriyor ve sunuyoruz. Bu hizmetlerimizden biri, Open edX mobil uygulaması.

Detaylı Bilgi

3 Mayıs 2019 Zeka Gücü

2016 yılında başladığımız Zeka Gücü yolculuğuna büyük bir heyecanla devam ediyoruz! Eğitim verdiğimiz BİLSEM’lerde Zeka Gücü Laboratuvarı sayesinde teknolojiyi daha yakından kullanan küçük dahiler, parlak fikirleri ve bakış açılarıyla bizi adeta büyülüyor. Bu hafta, küçük dahilerin yenileriyle tanıştığımız Ataşehir BİLSEM’deydik.

Detaylı Bilgi

15 Ocak 2019 Zeka Gücü

Zeka Gücü eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şimdiki durağımız, tarihimizde büyük bir öneme sahip illerden biri olan Bilecik oldu.

Detaylı Bilgi

27 Aralık 2018 Zeka Gücü

2018 yılı Zeka Gücü eğitimlerimize tüm hızımızla devam ediyoruz. Şimdiki durağımız, insanıyla ve havasıyla içinizi ısıtan Balıkesir Burhaniye oldu.

Detaylı Bilgi

18 Aralık 2018 Zeka Gücü

Turkcell’in Türkiye’nin özel yetenekli çocuklarına yönelik hazırladığı Zeka Gücü Projesi, Maker ve Kodlama Kiti ile ile başladığı eğitimlerini tüm öğrenci, öğretmen, veliler ve maker meraklısı herkes için yeniledi!

Detaylı Bilgi

3 Aralık 2018 Zeka Gücü

Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara ulaşmaya ve eğitim vermeye devam ediyoruz. Eğitimlerimizin yeni durağı Trabzon Faruk Başaran BİLSEM oldu.

Detaylı Bilgi

9 Kasım 2018 Zeka Gücü

Turkcell Zeka Gücü eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız masmavi denizi, sıcacık insanları ve lezzetli boyozuyla meşhur, güzide şehrimiz İzmir oldu.

Detaylı Bilgi

24 Ekim 2018 Zeka Gücü

VI. Yetenek ve Zeka Kongresi geçtiğimiz ayın sonunda yapıldı. Zeka Gücü Projesi kapsamında yaptığımız çalışmaları katılımcılara anlatmak son derece heyecan vericiydi. Dolu dolu geçen iki günü, Yetenek ve Zeka Kongresi’nde edindiğim deneyimleri sizlere aktarmak istiyorum.

Detaylı Bilgi

22 Ekim 2018 Zeka Gücü

Turkcell Zeka Gücü eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eğitimlerimizin yeni durağı İç Anadolu’nun sakin ve sessiz şehri Karaman oldu.

Detaylı Bilgi

3 Ekim 2018 Zeka Gücü

Zeka Gücü eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eğitimlerimizin yeri durağı, sıcağı ve deniziyle meşhur güzide ilimiz Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Antalya BİLSEM oldu.

Detaylı Bilgi

29 Haziran 2017 Zeka Gücü

Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde 9-10 Eylül 2017 tarihleri arasında STEM & Makers Fest/Expo Türkiye etkinliği gerçekleşti. Artistanbul ailesi olarak biz de Turkcell Zeka Gücüyle Birleştir-Kodla-Oyna! atölyesini düzenledik. Dolu dolu geçen iki günün ardından sizlere hem yapılan etkinliklerden hem de atölyemizden bahsedeceğim.

Detaylı Bilgi

15 Haziran 2017 Zeka Gücü

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. Yine bir Zeka Gücü eğitiminden bahsedeceğim size. Bu sefer bir Bilim ve Sanat Merkezi’ni değil, Gökçeada’daki Rum Lisesi’ni anlatacağım.

Detaylı Bilgi

8 Mayıs 2017 Zeka Gücü

İstanbul Üniversitesi BÖTE bölümünü bitirdikten sonra özel bir kolejde bilgisayar öğretmeni olarak 7 ay çalıştım. Öğretmenlik mesleğinin yeri benim için çok ayrıydı. Çocuklara yeni şeyler öğretmek, onların gözüyle dünyaya bakmak benim için mutluluk vericiydi.

Detaylı Bilgi

24 Mart 2017 Zeka Gücü

Turkcell Zeka Gücü projesi kapsamında düzenlediğimiz yüz yüze eğitimlerin ilkini Eskişehir’de 15-16 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirdik. Bu yazımda Eskişehir’deki deneyimlerimden bahsedeceğim.

Detaylı Bilgi

12 Ağustos 2016 Zeka Gücü

Turkcell Zeka Gücü projesinin lansmanını yaptığımız Ordu’ya bu kez Zeka Gücü Yaz Kampı için gittik! Merhaba, Artistanbul olarak yaz döneminde Ordulu öğrencilerimizle bir kez daha bir araya geldik, projeler ürettik, eğlendik, üretmeyi eğlenceli hale getirdik.

Detaylı Bilgi