2022’nin İlk Eğitimi Yayında!

Blog

2022’nin İlk Eğitimi Yayında!
17 Mayıs 2022

Birbirinden farklı 25 eğitim ile Zeka Gücü LMS her gün yenilenmeye devam ediyor. 2021’in son çeyreğinde yayına aldığımız 3. Nesil Robotik ve Kodlama Kiti eğitiminin ardından 2022’ye hızlı bir giriş yaptık. Çağımızın en güncel konularından birine değinen ve bu konuda bilmediklerinizi öğreten Dijital Dünyada Güvenlik ve Dijital Vatandaşlık eğitimi yayında!

Gelin hep birlikte bu eğitimin içeriğine yakından bakalım 🙂

Dijital Dünyada Güvenlik ve Dijital Vatandaşlık eğitiminde neler var?

Gelişen teknoloji ile birlikte dijitalleşen dünya bizlere birçok avantaj sunmaktadır. Dijital dünyada güvenliğini nasıl sağlayacağını bilen kullanıcılar avantajlardan faydalanırken bilinçsiz kullanıcılar ise olumsuzluklar ile karşılaşabiliyor.

Günlük hayatta toplum ile uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için uymamız gereken bazı kurallar vardır. Bu tür kurallar dijital dünyada da geçerlidir. Kullanıcılar birbirlerine karşı saygılı olarak birbirlerinin haklarını ihlal etmemelidir.


Dijital vatandaşlık, bilgi teknolojilerini düzenli olarak etik, eleştirel ve güvenli bir şekilde kullanma becerisini ifade eder. Özellikle de pandamı döneminde sıklıkla duyduğumuz dijital vatandaşlık kavramına dair birçok detayı eğitimimizde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra dijital vatandaşlık uygulamalarının neler olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.


E-devlet, e-okul, e-randevu gibi dijital vatandaşlık uygulamaları detaylı bilgiyi eğitimimizde bulabilirsiniz!

Günümüzde herhangi bir konuda araştırma yapmanın en kolay yolu internet. Sizce internetten araştırma yaparken arama motorunda karşımıza çıkan her kaynağa güvenmek doğru mudur? İnternette faydalanabileceğimiz birçok güvenilir kaynağın dışında asılsız bilgiler içeren kaynaklar da bulunuyor. Peki, güvenilir kaynağı nasıl ayırt edeceğinizi biliyor musunuz? İnternette güvenilir araştırma yapmanın püf noktalarını eğitimimizde bulabilirsiniz!


Siz de dijital dünyada nasıl güvende kalacağınızı ve dijital vatandaş olmanın yollarını merak ediyorsanız eğitimimizi inceleyebilirsiniz!

Diğer Yazılar
İkinci Zekathon Turnuvası Başlıyor!
Art Istanbul
27 Eylül 2022
Yazın Drone Yapıyoruz! Drone 101 Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
4 Temmuz 2022
Denizli’den Selamlar!
Art Istanbul
8 Temmuz 2022
Ege’nin İncisi İzmir!
Art Istanbul
30 Haziran 2022
2022’nin İlk Eğitimi Yayında!
Art Istanbul
17 Mayıs 2022
Kayısının Diyarı Malatya İlinden Selamlar!
Art Istanbul
10 Ocak 2022
Zeka Gücü Projesi Türkiye’nin En Güneyinde!
Art Istanbul
3 Aralık 2021
Zeka Gücü’nün Yeni Durağı: Siirt
Art Istanbul
24 Kasım 2021
Düzce’den Zeka Gücü Projesi Geçti
Art Istanbul
1 Kasım 2021
Zeka Gücü Projesi Ardahan’da!
Art Istanbul
1 Kasım 2021